Přeskočit na obsah

Divadlo Letadlo

Divadlo Letadlo modré logo

Průzkumníci v lese

Ahoj průzkumníci, pojďte s námi prozkoumat les v hudební pohádce Průzkumníci v lese. V divadelní průzkumnické výpravě Vám zazpívají a zatančí nejen průzkumníci, ale i zvířata, která se již nebudou skrývat v lese. Spolu s Vámi vyluštíme hádanku paní sovy, nakrmíme kance, lišce pomůžeme vyhrabat noru a vyčistíme potůček. Nelekneme se rysa ostrovida, ani jelena, kterému pomůžeme uspat malého kolouška. Dozvíme se o lese spoustu věcí a někteří z Vás si s námi dokonce zahrají na pódiu.

Cesta kolem světa

O dopravních prostředcích a slavných památkách světa.

Milý průzkumníci, zveme Vás na dobrodružnou výpravu, v divadelním představení plném písniček Cesta kolem světa. Divadlo letadlo rádo s Vámi létá, vezme Vás na cestu kolem světa. Pěšky nepůjdeme, letadlem snad poletíme? Po moři se spíše hodí vycestovat Lodí. Křížem krážem za nosem, jeďme třeba autobusem. Ale cestu užší plnou louží projet blátem? Raději v suchu autem pěkně za volantem. Semafor jistě už znáte, kdy jet, kdy stát, poradíte. Kdo ví, co vše uvidíme, na cestě si zazpíváme. Za dobrodružstvím vydejme se hned, s Divadlem Letadlem poznávat svět.

V korunách stromů - Jaro

Až Jaro převezme žezlo od Zimy, začnou se dít veliké věci. Probudíme společně první květy a někteří, se sami v květiny proměníte, abyste si zatančili balet louky. Přivítáme zpět stěhovavé ptáky a vyzkoušíme si být ptačím rodičem. Jaro nám všechny tvory láskou pobláznilo, své nám o tom zapěje i čáp, který se vrátil z teplých krajin. Povíme si o velikonočních svátcích, a zkusíme doskočit daleko, jako to umí zajíc. Jaro přivítáme rejem čarodějnic a vůbec všemi jarními písničkami Divadla Letadla.

V korunách stromů - Léto

V létě nám slunce opálí tváře, nohy i ruce. Divadelní třešeň se osype plody a konečně se spolu budeme věnovat letním radovánkám. Sklidíme úrodu, prohlédneme si motýly, opečeme buřty na táboře, budeme se učit plavat. Povíme si o proměnách počasí a vykouzlíme obří duhu. Prázdniny máme spojené s cestováním, a tak se vydáme s Divadlem Letadlem na dovolenou, světe div se, letadlem k moři. Hurrá! Můžete se těšit také na naše letní písničky.

V korunách stromů - Podzim

Průzkumníci, těšíme se na Vás v divadle s hudební pohádkou V korunách stromů – Podzim. Podzim nám vykouzlí pestrou paletou barev zářivou a svěží atmosféru. Povíme si a zazpíváme o změnách v přírodě nejen s veverkou a strakapoudem. Na záhonu nám dozraje obří dýně. Rozloučíme se s vlaštovkami, opečeme bramboru v řeřavých uhlících, zasoutěžíme si ve sběru hub a dokonce budeme spolu s Vámi pouštět draky

V korunách stromů - Zima

Perleťovým obdobím nám paní Zima vykouzlí svým žezlem vlády velkou sněhovou nadílku. Abychom Zimě pomohli, proměníte se na chvíli v tančící sněhové vločky. Z nebe nás také přiletí potěšit andílek. A co vše nás čeká v obřím dárku? Například krmení pro ptáčky, soutěž v nejlepší trefě sněhovou koulí, i oblékací soutěž, abychom přeci v zimě nenastydli. V představení plném písniček také pomůžeme kočičce, které se nedaří slézt ze stromu. Postavíme společně sněhuláka, oslavíme silvestr ohňostrojem. A na závěr se rozloučíme masopustním průvodem s maskami.

Do vesmíru

Divadlo Letadlo Vás vezme tentokrát raketou Do vesmíru.

Stanou se z Vás vesmírní cestovatelé. Prohlédneme si měsíc i slunce. Nespolkne nás černá díra, tak si budeme moci dokonce zatančit s Ufobroukem na Ufobroučí planetě, Zahrajeme si na sluneční soustavu a zažijeme spoustu další legrace. Zábavnou formou se tak seznámíme s astronomií, vědou bez hranic, vědou fantazie.

Výprava za ledním medvědem

V divadelním představení se setkáme s eskymačkou, mrožem, pohladíme si tuleně. Zazpívá nám dokonce i lední medvěd, který prozradí, jak se mu na severu žije. A co bychom my, lidé, mohli dělat, aby u něj zůstala zima, kterou má moc rád. Dobudeme společně severní pól, naučíme se rozpoznávat stopy zvířat a zažijeme spoustu dalších dobrodružství provázených písničkami Divadla Letadla.

Průzkumníci v Africe

Divadlo Letadlo přilétá s muzikálem pro děti. Průzkumníci Vás tentokrát vezmou na pohádkovou divadelní výpravu do Afriky, kde se seznámíte s Afrikou a africkými zvířaty. Potkáme karavanu velbloudů, pomůžeme malému černouškovi i žirafě, zasoutěžíme si s panem lvem, rozveselíme zebru písničkou a budeme hledat opice. Připravte se, vyrážíme na dobrodružnou výpravu za poznáním Afriky!

Průzkumníci v Austrálii

S veselou hudební pohádkou se ocitneme na průzkumnické výpravě v Austrálii, kde poznáme Australská zvířata. Zazpíváme si s papouškem kakadu, probudíme medvídka koalu, zaskáčeme si s klokanem klokaní závod, polekáme pštrosa Emu a zažijeme společně spoustu legrace.

O ježečkovi a myšce

Vánoční pohádka „O JEŽEČKOVI A MYŠCE“,naladí vánoční atmosférou a hlavně připomene, že bychom o Vánocích měli být pospolu a být na sebe hodní. Zlobivá myška Mařilka ježečkovi připraví nejednu lumpárnu a kazí mu přípravu na Vánoce. Podaří se Vám spolu s ježkem myšku napravit? Možná ano. A pak si všichni konečně společně oslavíme nejkrásnější den v roce – Vánoce. Pohádka je plná písniček a naučíme se úplně novou koledu o Ježíškovi.

Vánočka

O Vánocích nás čeká spousta sladkého mlsání. Neměli bychom ale zapomínat na zdravé a chutné ovoce a zeleninu. Hudební pohádka „Vánočka“ je o mlsné dívce Elišce, která nejí zdravé dobroty, ani je neochutná, a tudíž nemůže přeci vědět nic o tom, jak vlastně chutnají.
K nápravě mlsného jazyka malé Elišky pomůže nejen hodná čarodějnice Nososlava, ale hlavně kouzlo Vánoc.
Nakonec všechny děti spolu s Eliškou pomohou Nososlavě oslavit Vánoce, které za celých 300 let neslavila a letos by moc, moc chtěla. Děti se také mohou těšit na úplně novou koledu.

Divadlo Letadlo Koobe Design

Divadlo Letadlo

Karlovy Vary, Česká republika

>Zásady ochrany osobních ůdajů

Tento web vznikl za podpory KOOBE DESIGN 

Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu majitele.